
- Szczegóły
- op. red.
- Odsłony: 149
Jeśli widzisz, że twoje dziecko bez zastanowienia wydaje pieniądze, które nagle dostało (np. z okazji komunii czy urodzin), naucz je lepiej nimi zarządzać. „Kiepską decyzją jest szlaban na pieniądze” – mówi prof. Dominika Maison, wykładowczyni na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. „Ale też niedobrą rzeczą jest powiedzieć: zrób z nimi, co chcesz.”

- Szczegóły
- dr Katarzyna Sekścińska
- Odsłony: 880
Zdrowie finansowe jest ogromnie ważne dla osiągnięcia zadowalającej jakości życia. Jest ono warunkowane wieloma czynnikami odnoszącymi się przede wszystkim do poczucia bezpieczeństwa finansowego, wiedzy i kompetencji ekonomicznych. U podstaw naszego zdrowia finansowego leży to, w jaki sposób postrzegamy pieniądze, czym dla nas są, czemu służą i jak wiele jesteśmy gotowi poświęcić, by je zdobyć.

- Szczegóły
- op. red.
- Odsłony: 1047
94% osób w związku małżeńskim nie wie, ile dokładnie zarabiają ich partnerzy. Jak to możliwe? Zważywszy na to, że pieniądze wciąż dla wielu Polek i Polaków niezręcznym tematem, wynik ten nie powinien aż tak dziwić. Rozmowy o finansach są jednak potrzebne, a wręcz nieuniknione, zwłaszcza te z najbliższymi osobami – przecież bez nich nie sposób myśleć o bezpieczeństwie finansowym. Jak się do nich przygotować i wspólnie oswoić temat?

- Szczegóły
- dr Katarzyna Sekścińska
- Odsłony: 603
Rodzice są dla dzieci w wieku 7-12 lat jednym z najważniejszych, a nierzadko nawet najważniejszym źródłem wiedzy o finansach, konsumpcji czy zarządzaniu budżetem domowym. Dlatego rozmowy rodziców z dziećmi o finansach są tak kluczowe dla osiągnięcia przez nie zdrowia finansowego w przyszłości.