
- Szczegóły
- Katarzyna Sekścińska
- Odsłony: 501
Wyobraź sobie sytuację, w której zostałeś(-łaś) poinformowany(-a) przez pracodawcę, że od kolejnego miesiąca Twój etat zostanie zredukowany, a co za tym idzie, Twoje wynagrodzenie się obniży. Przyjrzałeś(-łaś) się swoim finansom i okazało się, że trudno będzie opłacić wszystkie zobowiązania oraz utrzymać standard życia na poziomie zbliżonym do dotychczasowego, jeśli nie znajdziesz dodatkowego źródła dochodu.

- Szczegóły
- Katarzyna Sekścińska
- Odsłony: 392
Nasze miesięczne dochody uległy obniżeniu. Zdecydowaliśmy, że konieczne jest przywrócenie status quo naszych finansów osobistych, zamierzamy tego dokonać poprzez uszczuplenie naszych wydatków. W takiej sytuacji punktem wyjścia powinien być uczciwie i rzetelnie przygotowany budżet domowy.

- Szczegóły
- Katarzyna Sekścińska
- Odsłony: 465
Około 40% Polek i Polaków deklaruje, że minione trzy lata pandemii COVID-19 niekorzystnie wpłynęły na ich sytuację finansową. Wiele osób utraciło źródło dochodów lub doświadczyło obniżki dotychczasowego wynagrodzenia. Co więcej, obserwujemy wysoki poziom inflacji przekładający się na wyższe koszty życia, a rosnące stopy procentowe podnoszą koszty kredytów o zmiennych ratach.

- Szczegóły
- Aleksandra Paciorkiewicz
- Odsłony: 293
Rosną ceny. Szybuje inflacja. Maleje siła nabywcza pieniądza. O tym, jak dbać o domowe finanse i dlaczego każdy powinien mieć poduszkę finansową, rozmawiają Aleksandra Paciorkiewicz – ekspertka finansowa, doradca podatkowy w kancelarii WP Law Woźniccy & Partners – oraz Anna Bichta z Fundacji Think!.

- Szczegóły
- Opr.red.
- Odsłony: 311
Kiedy budżet się nie spina, rozglądamy się za lepiej płatną lub dodatkową pracą. Często musimy brać także pod uwagę przeprowadzkę. W takiej sytuacji pojawia się wiele pytań powiązanych z budżetem domowym - niezależnie od tego, czy mamy już swoje mieszkanie, czy musimy myśleć o wynajmie.