
Kiedy zacząć uczyć dzieci finansów?
Wielu rodziców zastanawia się, kiedy jest właściwy moment na rozpoczęcie edukacji finansowej. Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta – z dziećmi powinno się rozmawiać o finansach i ekonomii, odkąd tylko zaczną mówić i zadawać pytania.

7 taktyk na ograniczenie nieplanowanych zakupów
Z pewnością każdy z nas doświadczył sytuacji, w której po powrocie z zakupów do domu odkrył, że to, co kupił, wykracza poza listę zakupów, z którą wchodził do sklepu. Jak się powstrzymać przed nieplanowanymi zakupami?

Skąd się biorą nawyki finansowe?
Wszyscy mamy swoje przyzwyczajenia. Nasze nawyki są kształtowane przez ciągłe przestrzeganie formalnych lub nieformalnych reguł społecznych. Na przykład nasze nawyki dotyczące pieniędzy można powiązać z pewnymi poglądami kulturowymi dotyczącymi planowania, odpowiedzialności, bezpieczeństwa i tak dalej.

Zakupy w dobrym i w złym nastroju
Jaki masz dziś nastrój? Wspaniały? A może naprawdę nie najlepszy? Czy wiesz, że jeśli dziś wybierasz się na zakupy, odpowiedź na to pytanie będzie miała związek z tym, co znajdzie się w twoim sklepowym koszyku?

3 sposoby, aby naprawić relacje z dziećmi nadwyrężone w czasie pandemii
Zamknięcie w domach i konieczność przebywania non-stop rodziców i dzieci w czterech ścianach mogło powodować dużo napięć, stresu i trudnych emocji. Podpowiadam, jak na nowo odbudować to, co mogło się popsuć w relacjach w czasie pandemii.

Czego pandemia nauczyła nas o radzeniu sobie z lękiem, stresem i trudnościami w relacjach?
Nadeszły wakacje i radość z poluzowania narzuconych wcześniej ograniczeń. Jednak widmo kolejnej fali pandemii i ponownego lockdownu wisi w powietrzu. Czy możemy zastanowić się na spokojnie, jakie lekcje wyciągnęliśmy z ostatniego roku?

Jak oszczędzać na marzenia? Podwójny konkurs dla Rodzin!
Podróż wakacyjna? Nowy sprzęt do słuchania muzyki? A może rower? Pokaż nam, o czym marzysz Ty i Twoja rodzina i wygrajcie wspaniałe nagrody! Na prace czekamy do 30.09.21!

Nawyki osobiste w gospodarowaniu pieniędzmi
Zbudowanie dobrych przyzwyczajeń, a wręcz nawyków w zakresie wydawania, oszczędzania i inwestowania pieniędzy, jest pierwszym krokiem do poczucia finansowego bezpieczeństwa.

Praca jako wartość i źródło realizacji
Praca nadaje życiu sens. To nie tylko źródło dochodu, ale również możliwość samorealizacji, szczególnie jeśli wykonujemy ją w zgodzie z naszym powołaniem lub jest ona naszą pasją. Pandemia spowodowała, że wiele osób i firm musiało zmienić swoje podejście do pracy, zarówno w wymiarze finansowym, jak i organizacyjnym.

Czego tata nauczył mnie o finansach?
Ojcowie nie zawsze przekazują wprost swoją filozofię w podejściu do finansów. Często więcej dowiadujemy się o niej, obserwując ich na co dzień i wyciągając wnioski. Ich praca, poświęcenie dla rodziny oraz to, jaką mieli postawę wobec pieniędzy, zapada nam głęboko w pamięć i może nadać

Jak dbać o trzeźwość umysłu i spokój ducha, gdy przychodzi nam zmagać się z czasami turbulencji?
A gdybyśmy tak byli w stanie cofnąć czas i wyposażeni w wiedzę i doświadczenie zdobyte w ostatnich kilkunastu miesiącach, mogli raz jeszcze przeżyć pandemię? Co zrobilibyśmy inaczej? Jakie decyzje byśmy podjęli, a czego za żadne skarby byśmy się nie tykali?

Webinar – „Lepsze życie, czyli właściwie jakie?”
Serdecznie zapraszamy na webinar “Lepsze życie, czyli właściwie jakie?”, podczas którego prowadzący Ewelina Szeratics i dr Tomasz Sobierajski podejmą temat, jaka jest relacja między naszym poczuciem szczęścia i dobrostanu a posiadaniem.